austrálsky farmársky seriál

1x02 (02) - Ducks On The Pond (Kačice na odstrel)

Nadišiel čas strihania oviec. Na Drovers príde aj Clairin známy Marty. Lenže Clairina pýcha predchádza pádu. Strihači odídu a päť žien musí ostrihať všetky ovce do nasledujúceho rána...

___________________________________________________________________________________________________________________

Scenár: Margaret Wilson
Réžia: Kay Pavlou
Hlavné postavy: Lisa Chappell (Claire McLeod); Bridie Carter (Tess Silverman McLeod)Jessica Napier (Becky Howard); Rachael Carpani (Jodi Fountain); Sonia Todd (Meg Fountain)
Vedľajšie postavy: John Jarratt (Terry Dodge) & David Bowers (Vernon); Owen Buick (Jason); Jack Finsterer (Marty O'Rourke); Jason Grimmett (Luke)

 

Tess sa zobudila do nového rána, narazila na Vernona a videla strihačov aj s Martym, ktorému Claire oznámila smrť Jacka a svoje šéfovanie. Tess chce Claire pomôcť. Dorazila aj Becky a ponúkla Claire pomoc. Meg sa nepáči Beckyno správanie. Claire dojednala s Martym cenu. Becky dala poštu Claire a Tess list od právnika. Terry povedal Meg a Jodi, že Vernon donedávna sedel a jeho rodina zmizla. Jodi si to prifarbila a oznámila to Becky. Claire, Tess a Roy hnali ovce. Ženám medzi strihačmi, ktoré sa dajú ľahko uraziť sa hovorí kačice na odstrel. Jodi sa tiež sexi obliekla. Tess sa snažila citlivo strihať ovcu, ale keď ju Becky videla, radšej to spravila sama. Už aj Tess vie o Vernonovi od Becky. Tess sa dohadovala cez telefón s právnikom a Claire ju počula. Tess šla vonku vyniesť kosti psom namiesto Jodi, ktorá sa bála a videla ako sa Vernon háda s jedným strihačom. Tess o tom povedala Claire. Claire ju upokojila, pretože ju podľa filmových pravidiel nezabijú, keďže si to v ten deň s nikým nerozdala. Claire počula v noci hluk a šla dole s puškou a vystrašila Tess v kuchyni. Tess povedala Claire, že hovorila s právnikom, ale Claire nechce nič počuť. Tess by stačilo, len trochu peňazí. Na druhý deň ukázala Claire, Tess okolie: chatrč, kde umrel Jack, rodinný cintorín a rieku, pri ktorej sa Claire prvýkrát bozkávala. Jodi sa snažila presvedčiť Meg, aby s ňou šla do mesta, keďže DR sa pravdepodobne predá, ale Meg nechce robiť Jodi otroka. Jason vraj odišiel za ženou, ktorá rodila, ale on žiadnu ženu nemá a Vernon s ním hovoril posledný, takže si všetky myslia, že ho zabil, keďže bol aj zranený. Claire sa stavila s  Martym, že keď ona ostrihá viac oviec budú dlhšie pracovať oni za pôvodnú cenu, a keď vyhrá Marty dostanú viac peňazí. Claire vyhrala. Marty jej ponúkol svoje služby, aby ho najala. Marty bol Clairin prvý. Strihači sa zbalili. Ovce musia byť do rána ostrihané. Claire nemôže nájsť strihačov. Tess by si chcel splniť svoj sen a mať kaviareň a preto potrebuje peniaze. Začali ovce strihať, ale začalo pršať a museli nahnať ovce dovnútra. Vernon sa vrátil a povedal, že to s Martym vybavil. Tess sa bojí, že ich všetky vyvraždí. Jodi od únavy zaspala. Ráno prácu dokončili a boli happy. Vernon im všetko vysvetli. Claire šla vyplatiť Becky. Vernon má problémy s rodinou, pretože je gay a nevidel už dlho svoje deti. Vernon nechce odísť do mesta, lebo tu je doma. Vernon sa Meg páčil. Tess sa postavila na auto a volala právnikovi, že sa ešte zdrží a nájde si neskôr inú kaviareň Objednávka na vlnu bola až o týždeň neskôr a Tess to bolo smiešne a nakoniec rozosmiala aj Claire.

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Screenshoty:

https://www.australiantelevision.net/mcleod/galleries/102.html

https://droversrun.web-log.nl/droversrun/seizoen_1_fotos/index.html

(c) 2008 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode