austrálsky farmársky seriál

1x01 (01) - Welcome Home (Vitaj doma)

Na austrálsky ranč Drovers Run prichádza z mesta nová osoba - nevlastná sestra šéfky Claire, Tess. Prišla sa pozrieť na svoje dedičstvo a aj na sestru, ktorú zhruba 20 rokov nevidela. No Claire nie je veľmi nadšená...

___________________________________________________________________________________________________________________

Scenár: Michaeley O'Brien
Réžia: Chris Martin-Jones
Hlavné postavy: Lisa Chappell (Claire McLeod); Bridie Carter (Tess Silverman McLeod); Aaron Jeffery (Alex Ryan); Myles Pollard (Nick Ryan); Jessica Napier (Becky Howard); Rachael Carpani (Jodi Fountain); Sonia Todd (Meg Fountain)
Vedľajšie postavy: Marshall Napier (Harry Ryan); John Jarratt (Terry Dodge); Fletcher Humphrys (Brett "Brick" Buchanon) & Steve Greig (Ian)

 

Claire, Roy a chlapi zháňali dobytok. Tess sa teší, že bude bohatá. Terry si vymýšľa výhovorky prečo chodí na Drovers Run (DR). Tess prišla z mesta v svojom oranžovom chrobákovi na DR. Tess sa snažila dostať dnu cez zaseknuté dvere. Claire si myslí, že Tess je realitný sup. Claire najprv nespoznala Tess. Polka DR teraz patrí Tess. Tess si postupne spomínala na detstvo, aj na pach plesne. Meg privítala Tess. Tessina matka Ruth zomrela týždeň pred Jackom. Tess si chce prebrať problémy s majetkom, ale Claire má veľa práce. Claire je teraz šéfkou na DR, čo sa chlapom veľmi nepáči. Tess si obzerala dom a spoznala dcéru Meg, Jodi, ktorá jej ponúkla, že ju prevedie. Jodi čaká na výsledky zo školy, lebo chce z DR vypadnúť. Tessina bývalá izba je zaprataná haraburdím. Alex sa zastavil za Claire a spoznal Tess a ponúkol jej nocľah, keby ju Claire nenechala prenocovať. Tess spoznala aj Becky, ktorá doniesla zásoby a ukázala sa pred chlapmi. Claire sa Tessin príchod nepáči a Meg ponúkla Tess v Clairinom mene nocľah. Tess má v izbe gekóna. Claire už nevečerala sama, ale s Tess. Tess preberala romantickú smrť rodičov, keďže odišli krátko po sebe. Claire môže buď predať DR, rozdeliť ho, alebo vyplatiť Tess, lenže ani jedno nechce. Navyše sa jej nepáči, že Tess sa vrátila po 20 rokoch a robí si nárok na DR, o ktorý sa starala len Claire a Jack. Jodi by sa tiež s nikým nedelila, keby mala s čím. Tess sa v noci prešla a videla chlapov niečo robiť. Kravy ušli, lebo Tess nezaistila reťaz a do dvoch hodín ich musia nahnať späť, keď ich chcú odviezť na dražbu. Dražba je pre Claire finančnou poistkou. Ian narazil s nákladiakom do kráv, auto vybuchlo a pár kráv zabilo. Videli to Tess a Meg aj Alex, Harry a Nick. Ian má problém s ramenom. Claire musela jednu kravu zastreliť. Prišli Alex, Harry a Terry. Tess sa naučila zavrieť bránku a rozhodla sa opraviť dvere. Claire zistila, že Ian kradol benzín. Tess došlo, že mu pomáhali všetci. Claire dala chlapom padáka, ale bojí sa, že farmu s obmedzeným počtom ľudí neutiahne. Tess sa Claire ospravedlnila a ona sa jej poďakovala, lebo inak by neprišli na krádeže. Tess sa skamarátila aj s Royom. Terry, Alex, Nick a Harry preberali Clairinu situáciu a Harryho napadlo, že by Claire možno farmu predala. Tess hľadá domov a nakoniec poprosila Claire, či by nemohla ostať na DR. Becky, Claire, Jodi, Meg a Tess šli zháňať kravy a Tess vie jazdiť vďaka skúsenostiam z ponny-klubu.

_______________________________________________________________________________________________________________

Screenshoty:

https://www.australiantelevision.net/mcleod/galleries/101.html

 

 

(c) 2008 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode