austrálsky farmársky seriál

2x04 (26) - The Bore War (Boj o vodu)

Vody je teraz, v období sucha, veľký nedostatok, ale potrebujú ju všetci. Claire pre svoj dobytok a Nick pre svoje hospodárenie na Wilgul, ktorý nepatrí úplne všetkým Ryanovcom...

______________________________________________________________________________________________________

Scenár: Alexa Wyatt
Réžia: Lewis Fitz-Gerald
Hlavné postavy: Lisa Chappell (Claire McLeod); Bridie Carter (Tess Silverman McLeod); Aaron Jeffery (Alex Ryan); Myles Pollard (Nick Ryan); Jessica Napier (Becky Howard); Rachael Carpani (Jodi Fountain); Sonia Todd (Meg Fountain)
Vedľajšie postavy: Marshall Napier (Harry Ryan)John Jarratt (Terry Dodge)Fletcher Humphrys (Brett "Brick" Buchanon) & Celia Ireland (Melanie Powers); Jillian Murdoch (Shelly)

Prišlo leto a DR nemá vodu pre dobytok. Našli ju pod veterným mlynom a oblievali sa. Nick je hnojník a Alex sa zaňho hanbí. Paličkami ťahali poradie v sprche a Tess vyhrala. Tess sa zľakla dreva (hada). Voda nejde, lebo Nick zavlažuje svoje obilie. Nick a Claire sa bijú o vodu, lebo  Nick musí zavlažovať obilie a Claire pásť dobytok. Na Wilgul sa konala dusná oslava. Alex má novú priateľku a Tess sa to dotklo, lebo jej o tom nikto nič nepovedal. Meg nedovolila Terrymu piť. Nick sa Claire sa skúsili dohodnúť a Claire napadla arbitráž. Nick hral na piano a spieval. Všetky spali v dome pri ventilátore a bavili sa o holení. Tess má komplexy z Alexa. Claire postrašila Tess, že by mohol byť had aj na záchode a Tess odmietla spať na podlahe. Arbitrážnička prišla rozhodnúť a Tess sa s ňou snažila pokecať a Nick s ňou flirtoval. Ak sa Claire a Nick nedohodnú nebudú mať vodu. Tess sa nepáči, že Nick flirtoval s arbitrážničkou a podľa nej flirtovanie s Petrom bolo niečo iné. Tess sa zľakla hadice (hada). Terry hľadal vrchnák v smetiach a povedal Meg čo mu na nej vadí. Brick prišiel vrátiť Becky šatku. Jodi by dala kráľovstvo za bazén. Brick pozval Becky na Killarney, lebo Harry bude preč. Jodi zabila hada a Becky ho skryla na kormu auta. Meg sa rozprávala sama so sebou, lebo sa naštvala na Terryho. Claire sa to snažila vyjednať s Nickom, lebo podľa nej mu Harry pomôže, ale jej nikto nepomôže, ale podľa Nicka sa o ňu postará Peter. Meg povedala Terry čo jej na ňom vadí a Terry jej povedal, že niečo vyhral, ale keď je jej odporný tak odišiel. Claire chce predať časť dobytka, a Nick si chce zobrať pôžičku. Tess prišla za Nickom a šla sa tajne osprchovať a Nick čakal kým vylezie. Peter zavolal Claire a ona vypoklonkoval Alexa. Nick pustil Tess horúcu vodu, a keď videla Nicka, povedala mu, aby sa s Claire dohodol a povedala mu, že vie o tom, že kúpil Wilgul poza Harryho chrbát. Nick to Alexovi nepovedal, lebo dostane celú Killarney. Nick a Alex chcú vykopať studňu. Všetky vedia, že sa Tess kúpala a BeckyJodi sa jej chcú pomstiť. Tess videla na záchode hada, chcela ho zastreliť no trafila mimo a s Jodi a Becky, ktoré sa preriekli musela upratovať kúpeľňu. Becky a Brick mali rande u Ryanovcov pri bazéne a Brick pozval Becky na ples. Brick nechcel plávať. Tess presvedčila Claire, aby ustúpili. Harry chcel zapnúť čerpadlo a Nick mu to nedovolil a povedal im, že farma je jeho a Harry mu zobral stroje aj dobytok. Claire a Tess šli za Nickom a videli Ryanovcov odchádzať. Harry vzal aj dobytok, ktorý preňho Nick vykrmoval a Claire bude pásť kravy u Nicka za Clairinu vodu na jačmeň. Meg a Terry sa uzmierili a Terry vyhral výrivku. Tess vzala vodu z bazénu Ryanovcov do výrivky a Alex ju načapal a Tess mu povedala, že Harry porušil sľub a Nick nič z Killarney nedostane a spýtala sa ho na frajerku. Harry bol v šoku, keď zistil, že nemajú vodu. Všetky si užívali vo výrivke a pridal sa k nim aj Terry.

(c) 2008 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si webové stránky zdarma!Webnode